HC-1300/1600 Multifunctional Laminating Slitting Machine
Quantity : 100 sets /   Price : USD2206-USD73529
Application:
· Protective film
· PET, PVC, etc. film
· Optical film
· Lithium battery pole pieces
· Raw paper, release paper, paper board
· Adheisve paper
Features:
Option: laminating, peeling, PLC/touch screen system, friction shaft rewinding.
Specifiction HC-1300/1600 Multifunctional Laminating Slitting Machine
Technical parameter:
Machine model
HC-1300
HC-1600
Unwinding width
1300mm
1600mm
Machine speed
100m/min
100m/min
Slitting precision
±0.03mm
±0.03mm
Unwinding diameter
Φ800mm
Φ800mm
Laminating diameter
Φ300mm
Φ300mm
Rewinding diameter
2×Φ450mm
2×Φ450mm
Main motor power
3kw, 6 pole
3kw, 6 pole
Installation dimension
2900×2000×1300mm
3000×2400×1300mm
Machine weight
2000kg
2300kg
Contact : lyslitter lyslitter, 86 577 58823960
Good deal: buying from seller
This page is about importers and exporters of
Search in a category : Equipment goods
Search in a category :
multifunctional, machine, slitting, laminating
Thailand 10400 Cosmetics and beauty
Quality A4, A3 Office Copy Papers, 80gsm, 75gsm, 70gsm
Saturday, July 18, 2015
Especificaciones: Tamaño de hoja: 210mm x 297mm, Internacional A4 Calidad: 100% importado de pulpa de madera virgen Blancura = 102-104%, blanco natural Capacidad: Copying100ppm alta velocidad, Laser Capaz, Especificaciones de chorro: Tamaño de hoja: 210mm x 297mm, Internacional A4 Calidad...
PAPERY (THAILAND )CO LTD
  • 10400 - Bangkok
Thailand 10400 Everything else / Bulk
photo not available
Saturday, July 18, 2015
Specifications: Sheet Size: 210mm x 297mm, International A4 Quality: 100% imported virgin wood pulp Whiteness = 102-104%, Natural White Capacity: High speed Copying100ppm, Laser Capable, jet Specifications: Sheet Size: 210mm x 297mm, International A4 Quality: 100% virgin...