XTY-1000WS110125-75 Semi-Automatic Balers With Open Gate
XTY-1000WS110125-75 Semi Automatic Horizontal Baler With Open Gate
It can also be customized according to the requirements.
Main Cylinder Size: Ø220
Main Motor Power: 55kw
Cooling System: Air cooler/water cooler
Cycle Time (unload): 23s
Oil Reservoir: 1800L
Number of Belting: 5lines
Wire Size: Ø3.0-3.2
Feed Opening Size (L*W): 2080*1076
Chamber Size (L*W*H): 2400*1076*1250
Bale Size (L*W*H, L can be adjustable): L*1100*1250mm
Bale DensityOCC: 400-500kgs/m3
Throughput (30-60kgs/m3): 5-8tons/h
Machine Weight: 16.5tons
Machine Overall Dimension: 9100*2500*4300mm
Feeding Device: conveyor
Now the price of xt baler is reasonable, if you have needs, please contact us.
Contact : .com XTPACK, 0086 513 86831966
Good deal: buying from seller
This page is about importers and exporters of
Search in a category : Raw materials
Search in a category :
automatic, 1000ws110125, semi, open, gate, balers
Taiwan 114 Equipment goods
Beverage heater for traveling
Tuesday, May 12, 2026
Product ID: CH101/ CH103/ CH105 110V/240V immersion heater is an ideal travel companion to warm up beverage when traveling either domestically or internationally. Specifications: - CH101: 120V / 125W, 240V / 500W, 50/60HZ Dual Voltage - CH103: 120V / 300W, 60HZ - CH105: 120V / 500W...