CFW-TB66CX Fixed Window (Thermal Break)
Benefit of of CFW-TB66CX Fixed Window (Thermal Break)
Aluminum profile width:66mm, T=1.4mm. Applicable to Fixed Windows, Awning Windows. The extra-long frame can be combined with pipe-type installation & Australian installation (waterproof rubber strip at the bottom).
Standard configuration: 6+12A+6mm double glazing glass or other configuration with the same thickness, such as DGU, laminated glass, glass built-in shutter, etc.
Contact : facade Cas, 0757 87655056
Good deal: buying from seller
This page is about importers and exporters of
Search in a category : Everything else / Bulk
Search in a category :
window, tb66cx, thermal, break, fixed
France 518102 Equipment goods
photo not available
Wednesday, August 06, 2014
35W Track Light LED Features : 1. Light source: OriginalSharp COB (15W) and CREE COB LED(25W 30W 35W), >80lm/W. 2. High CRI(>90Ra), very close to conventional halogen light. 3.Unique reflector, perfect light distribution without any shadow. 4. Beam direction adjustable...