Android Advertising Display SAD1560S
LCD Advertising Display Android SAD1560S
Enclosed design, easy to mount on a wall shelf.
Android-based, support 3rd party APK to install via USB or SD card.
With wifi and internet.
Swift videos without any delay between videos.
With CE FCC ROHS certification.
Support update contents remotely over wifi or the internet.
Android Advertising Display Features
15.6 inch Android Interactive LCD Monitor
Commercial use 15.6 interactive tablet.
IPS screen: 1920*1080.
IN-store LCD display.
Support camera, touch etc.
10 points capacitive touch screen.
Exclusive new patented design.
With ultra-high sound quality speakers, has outstanding performance.
Remotely control media playing.
Support video, photo playing.
Support sending contents from office to tablets.
Enclosed design with VESA standard which is easy to mount on wall shelf.
Support 7*24 hours to play, plug-in directly. WIFI, Touch, 4G optional.
2G RAM, 16G interal memory, no need for extra SD card.
If you want to buy digital advertising display, please contact us.
Contact : display kerchan, 0755 23327036
Good deal: buying from seller
Tuesday, May 12, 2026
ASY Trading Company
- asytrading
- 51310 - Sialkot
Friday, April 05, 2013
QUAD LOGISTICA S.L
- 29010 - MALAGA
Thursday, August 06, 2015
Quantity : 30 sets
Manual type & CNC Drilling EDM profession manufacturer. Drilling capacity dia. is fromФ0.1mm to Ф6.0mm. High verticality (deviation) is lower than 0.03. Inbuilt water filtration system and pure water available. Ion Exchange Resin Treatment Filter support more machines and...