![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Compressor wine cooler |
| model | JC-230E |
| (N.W) | 61kg |
| (G.W) | 68Kg |
| (Rating Voltage) | 220V/110V |
| (Rating power) | 120W |
| (Rating Frequency ) | 60Hz/50Hz |
| (Volume) | 230L/can hold 84-99 red wine bottles |
| (Door) | Gloss door |
| (Control type) | LED display |
| ( Adjustable temperature range) | 5℃-18℃ |
| (Net Dimensions) (mm) | 595*590*1215(width*depth*height) |
| (Packing Dimensions) (mm) | 660*625*1230(width*depth*height) |
| (QTY/20" ) | 81 |
| (QTY/40'FCL) | 108 |
| (QTY/40'HQ) | 108 |
| Certificates approval | CCC,CE |
| with (Auto defrost) or not | YES(with auto defrost) |
| with (Interior lighting with ON/OFF switch)or not | YES(with lighting) |
| (Noise Level)(dB) | 39dB |
| (Minimum Order Qty) | 50pcs |
| delivery term | FOB (ShenZhen) |
| Unit price( USD ) | 468.53USD/pcs |
| term of payment | 30% TT deposit, the balance paid before the shipment |
| lead time | 30 days |
| (Price Valid time) | (60days) |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Compressor wine cooler Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : compressor, wine, cooler |
Thursday, July 27, 2023
Graphite blocks for sale are generally divided into natural graphite blocks and artificial graphite blocks. The most widely used ones are artificial graphite blocks. As one of the biggest graphite block suppliers/manufacturers in China, WH Graphite can provide you with all kinds of...
Tuesday, November 15, 2022
Quantity : 1 - Price : 2,40 €
YILDIZ GROUP is a Turkish company registered under the Turkish Company Law, headquartered in Istanbul/Turkey, and started operations in 1970. The company works through its factories to produce baby and adult canapes, wet wipes, toilet and kitchen paper, according to professional staff...
Wednesday, December 21, 2022
Comic Acrylic Keychain Double Sided Printing Acrylic Keychain Double-Sided Printing Material: Acrylic Keychain Double Sided Printing Size: L5.0CM*W4.0CM*T3.3MM Accept custom drawing Comic Acrylic Keychain Double Sided Printing We are a professional acrylic keychain manufacturer...