JU050CP0 Thin-section sealed radial contact ball bearing for Food processing equipment
Give your opinion
Read all reviews
Add to notepad
Print
  • 3.7/5
  • 1
Details
China Equipment goods
Report abuse
Equipment goods
Quantity : 1000pcs   Price : contact us
Product Model: JU050CP0
Brand Name: FRB;
Material: GCr15,GCr15SiMn;
Bore Size: 127 mm;
Outside Diameter: 146.05 mm;
B : 12.7 mm;
Weight: 0.308 KG
Feature:
1.Thin section metric range from 10mm to 95mm bore, OD to 1300mm;
2.Flanged and unflanged executions;
3.Open, shielded and sealed bearings;
4.ISO class P0, P6 & P5;
5.Carbon chrome or stainless steel;
6.ISO 9001 approved.
Applications :
electric motors, automotive applications, home appliances, industrial equipment.
Location : xi gong industry, 471003 luoyang,
Contact : Hedy Yang, 86 379 63287520
hedybearings
  • 3.7/5
Retail
Registered since 10 August 2009
Website : www.frb-bearings.com
Send email to hedybearings
hedybearings
Good deal: buying from seller
This page is about importers and exporters of
Search in a category : Equipment goods
Search in a category :
thin, ju050cp0, sealed, bearing, ball, contact, radial
  • 3.5/5
  • 1
France 94600 Women clothing
Report abuse
Collants Calzedonia
Verified
Collants Calzedonia
Tuesday, May 22, 2018
Firoza Distribution SARL
  • 94600 - Choisy-Le-Roi
  • 2.8/5
France 518112 B2B Services
Explorer-N series (12V/24V,20A-60A) MPPT solar charge controller
Tuesday, September 26, 2023
The Explorer-N series MPPT solar charge controller System voltage: 12/24V (AUTO) Charge current: 20A;30A;40A;50A;60A Max PV input: 100V Maximum solar panel power: 260W-1680W Lithium battery automatic activation function Support remote control&monitor (PC software and APP) RS485...