![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
8 Station Key Life-span Test Machine for Click Fatigue Tests of Various Buttons |
| Test station | Four(working simultaneously) |
| Load weight | 50,100,200,300,500g |
| Counter | 0~99999999 times (can be preset, LCD display) |
| Test Speed | 5~60 Times/min |
| Test Stroke | 0~60mm (manual adjustable) |
| Size | 500×400×550mm |
| weight | 25kg |
| Power supply | AC220V,50HZ |
| Test fixture normal clamping range | 60×70mm(manual adjustable) |
| Test rod fixing device adjustable range | 0~180mm |
| Test conduction number counter |
0 ~ 999999 times (four stations conduction automatic counting, disconnect automatically stop count) |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of 8 Station Key Life-span Test Machine for Click Fatigue Tests of Various Buttons Search in a category : Equipment goods Search in a category : test, click, fatigue, span, life, machine, station |
Tuesday, May 12, 2015
Indonesia Furniture Concept offers a wide range of tailor-make furniture. Design concept can be followed remotely with container transport. Design Concept villa in Bali. http://www.furniture-concept-indonesia.com Location : Seminyak - BaliIndonesia, 80361 Bali, Contact : Frederique nkr...
Wednesday, December 05, 2012
Quantity : 20 tonnes
We are looking for potential suppliers of aluminum waste. Quantity wish: 20 tons or 100 tons If you have inventory currently available, please please give us your proposed price, quantity available, mode and terms of payment. Well thank you Want to contact us at: 0033646136146/0033494818267/0...
Wednesday, August 29, 2012
Price : A discuter
We are looking for direct suppliers of refined vegetable oil cooking from Malaysia. Order of ten to twelve 20-foot containers per month in 25 liter cans yellow to Cotonou. Thank you to send us your suggestions detailed product and price CIF port of Cotonou with many containers...