![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
BJ-315 Pneumatic Wire And Cable Stripper Machine
|
| Model | BJ-315 |
| Stripping Length | 150mm |
| Stripping Capacity | Max.15mm |
| Power Supply | AC 110V/60Hz 220V/50Hz |
| Inlet Air Working Pressure | 3-7 kg/cm² |
| Stripping Force | 49-115kg |
| Capacity | 50 |
| Weight | 35kg |
| Measurement | 660×390×340mm |



| Model Number | BJ-02B | BJ-02D | BJ-02F | BJ-02MAX |
| Wire size | 0.1~2.5 mm² | 0.1- 4.5mm² | 0.2 – 8.0 mm² | 0.2– 16mm² |
| Conduit diameter | Φ6 | Φ6 | Φ10 | Φ13 |
| Wire Gauge Range | AWG16 – AWG32 | AWG12 – AWG32 | AWG8 – AWG32 | AWG5-AWG30# |
| Drive Mode | Four-wheel drive | Four-wheel drive | Four-wheel drive | Four-wheel drive |
| Weight | 35kg | 35kg | 35kg | 35kg |
More information about wire and cable stripper machine
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of BJ-315 Pneumatic Wire And Cable Stripper Machine Search in a category : Equipment goods Search in a category : wire, stripper, cable, pneumatic, machine |
Monday, March 04, 2013
Quantity : 30 - Price : $495.00
Iphone 5 is the long-awaited model of the Apple company and one of the most anticipated events in the world of telecommunications 2012. It is characterized by harmonious dimensions that are much smaller than its predecessor, and this is also one of the thinnest smartphone in the world...
Monday, March 04, 2013
Quantity : 30 - Price : $395.00
It's not just phone we're talking about... it's smart phone... it's Samsung GALAXY S III. It has the looks and a symmetry which would make you proud to hold it in your hands. You couldn't ask for more imposing façade than its 4.8 inches HD Super AMOLED high-definition display. It delivers...
Wednesday, June 08, 2016
Quantity : 1300 - Price : 16,90€
Bonjour, Je dispose d'un stock de chaussures led que je souhaite vendre en gros. Cf photo. Je dispose de 1000 paires du modèle « Moonwalk », une chaussure led basse qui est disponible en couleur noire et blanche de la taille 35 à 46. http://www.heartjacking.com/fr/1755-chaussures...