![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
High Quality Containers Truck Tamper Proof Plastic Seal |
| number | YTPS410 |
| material | PP+PE,POMlock cylinder |
| length | 500mm |
| Marking area | 50*28.5mm |
| diameter | 4mm |
| weight | 5.12g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 196N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High Quality Containers Truck Tamper Proof Plastic Seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : truck, tamper, high, proof, quality, containers, plastic |
Friday, December 15, 2017
OEM PART NO DESCRİPİTİON 66072 Crown Wheel and Pinion FOR CARRARO 13X30 66941 Crown Wheel and Pinion 15x37 2277448 CATERPİLLAR AİR FİLTER OUTER 2277449 CATERPİLLAR AİR FİLTER İNNER 01/117901 FAN BELT 01/124403 FAN BELT 01/124404 02/100073 Oil Filter Canister Type, MEDİUM MODEL 02/100284...
Saturday, May 28, 2016
Quantity : 1 - Price : 350,00 €
PALETTES de Marchandises Diverses. Dans cette palette il y a environ 2036 € de valeur étiquetée. Les prix sont déjà soldés et étaient dans un magasin le mois passé, il ne s'agit pas de produit qui sont restés des mois dans des entrepôts, toute nos marchandises étaient présentes...
Tuesday, May 12, 2026
We are a Tunisian company of international trade, seeking partners and customers around the world to commercialize food products (olive oils, tables olive, canned tuna, canned sardines, concentrated tomato, pasta, dates, dried tomatoes ... ... competitive prices products of very good quality...)