![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Best price ISO 17712 certificated bolt security seals for containers |
| number | YTBS601 |
| material | ABS,Q235ALow-carbon steel |
| height | 79.1mm |
| width | 19.1mm |
| diameter | 7mm |
| weight | 47.81g |
| produce height | 72-110mm |
| Circlip material | Carbon spring steel |
| Circlip shape | diamond |
| Rod color | zinc plating-coloring |
| Shell color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >18KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Email: market01@sdytseal.com Mobile: 8615339969264
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Best price ISO 17712 certificated bolt security seals for containers Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : containers, bolt, seals, certificated, security, best, price |
Saturday, May 25, 2013
Quantity : 500 - Price : 0.90€
We offer lots of great qualité.150g dry salami. French product. Norman sausage, nature, calvados, camembert, black fungus, algae, Caribbean, walnuts, hazelnuts, fennel, smoke, herbs, olives and peppers. Packaging: carton 500 pieces Payment with order. Shipping surcharge Please...
Saturday, August 02, 2014
Quantity : 300pcs - Price : 10-50USD/PC
Ingredients: Talc, Mica, Mineral Oil, Kaolin, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Isopropyl Palmitate, Lanolin, Methylparaben, Propylparaben, BHT. May contain: Mica and Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue, Oxide Greens, Hydrated Greens, FD&C Yellow No.5 Al Lake, FD...
Thursday, June 10, 2010
SIAM-SUWAN-INTERNATIONAL-COMPANY-LTD is a French-Thai company established in Songkhla in the South of Thailand. It markets products directly from the big Thai suppliers, without intermediaries, and which offers you also services in French. Not gaseous RED-BULL in bottles glass of...