![]() |
|||||||||||||||||
|
Equipment goods
Melt flow indexer(MFI)
|
| Items | Parameters |
| Temperature range and accuracy | 0 ℃ ~ 600 ℃, continuously adjustable, accuracy ± 1 ℃ |
| Time accuracy | 0.1s |
| Rush time | 0 ~ 60s can be arbitrarily set |
| Steel ball specifications | ¢ 8mm, weight 21g |
| Power supply | AC220V 50Hz 500W |
| Dimensions | 440mm × 275mm × 350mm (length × width × height) |
| Weight | About 45Kg |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Melt flow indexer(MFI) Search in a category : Equipment goods Search in a category : melt, indexer, flow |
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 21120 kg.
Hass Avocado Hometown: Peru - Lima - Ica boxes: 4.00 kg. Boxes per container: 5,280 boxes Price FOB Paita Case Price: USD Price per container 40 ": USD Minimum clearance: 01 container 40 " Send clock: 01 container weekly Harvest time: May to September Location : El Polo...
Saturday, August 18, 2012
Quantity : as per cus - Price : competitive
Pacific Production Company is leading producer and direct exporter of dried natural products in Viet Nam mainly: Vietnam-Vietnam long white rice; Vietnam round white rice; Vietnam short white rice; glutinuos rice, Vietnam jasmine white rice; Vietnam fragrant white rice; Vietnam viscos rice...
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 21120 kg.
Fuerte avocado Hometown: Perú - Lima - Ica Boxes: 4.00 kg. Boxes per container: 5,280 boxes Price FOB Paita Case Price: USD Price per container 40 ": USD Minimum clearance: 01 container 40 " Send clock: 01 container weekly Harvest time: May to September Location : El Polo...