![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
10 watt fiber laser marking machine with TaiYi brand |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Technical Data of fiber laser marking machine eastern | |
| Beam power | 10W/20W/30W /50Woptional |
| Beam length | 1064nm |
| Beam quality | M2≤2 |
| Beam repeating frequency | 20khz-100khz |
| Marking speed | ≤8000mm/s |
| Marking area | 110mm*110mm |
| Minimum character | 0.15mm |
| Precision of repeating | ±0.002mm |
| Power consumption | ≤500W |
| Power | Ac220v 50Hz 5A |
| Cooling | Air |
| Life of laser producer | 10,000Hours |
| Optional marking area (optional) |
70mm*700mm/110mm*110mm /250mm*250mm/300*300mm |
| Dimension |
760*620*750mm |






packing for fiber laser marking machine eastern
Packing box : 1 set in an export wooden case at International standard for fiber laser marking machine eastern.

After-sale services for fiber laser marking machine eastern
certification
From research, development and management to sale, we implement quality control system standards strictly. Products were conformed to international standards. Products have been sold to oversea markets and are highly praised by both our old and new customers.

Hongkong Taiqi International Machine Company Limited was established in 1980's. Brand is Taiyi. Taiyi is uniquely positioned in the world of machinery; we own a professional factory in China, with an innovative and creative design team, an exceptionally talented technical team and have been manufacturing for over 30 years.

contact information for fiber laser marking machine eastern
Thanks for you focus for Taiyi's fiber laser marking machine eastern.
|
Could you tell me the material of your product ? |
|
Could you tell me the depth of your tags ? |
|
Linkman : Sam Fung |
|
Telephone : +86 188 2570 5234 |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of 10 watt fiber laser marking machine with TaiYi brand Search in a category : Equipment goods Search in a category : marking, brand, fiber, laser, taiyi, watt, machine |
Sunday, April 08, 2018
Quantity : 1*40' Foot - Price : Negotiable
REFINED SUNFLOWER SEEDS OIL Selin, the perfect flavour in your cuisine! Selin Refined Sunflower Seeds Edible Cooking Oil is obtained from the highest quality sunflower seeds and manufactured with the latest technology. Selin refined suflower oil is Vitamin E rich with perfect final...
Tuesday, April 28, 2026
Quantity : 1 - Price : 1 960
In our modern factory, our expert team manufactures breeze block molds using the latest technological machines. Special steel of quality st 52-a1 is used in the production of our molds. Our molds are produced according to European standards and have all international quality certificates...
Thursday, October 12, 2023
ZHANG XIAOQUAN juicers take health and safety as the theme and pay attention to the customer's comfortable and healthy life. When ZHANG XIAOQUAN juicers are working, the sound is extremely low, will not disturb your sleep, and after you wake up can drink a cup of delicious juice....