![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Steel Pipe Bending Machine |
| Model | YQB42 pipe bending machine |
| Bending Range mm | 6-42mm |
| Max Bending Thick mm | 4mm |
| Material | AISI 316 TI - ST 37.4 |
| Application | Square pipe and steel pipe |
| Diemensions(L*W*H) | 680*880*910 mm |
| Weight | 100kg |
| Standard Voltage | 220V 50HZ 1PH |
| Motor Power | 1.5Kw |
| Control Board | Included |
| Back Electric Limit Switch | Included |
| Oil | Included |
| Special Voltage | Optional |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Steel Pipe Bending Machine Search in a category : Equipment goods Search in a category : pipe, steel, bending, machine |
Friday, July 08, 2022
Quantity : 100
Caractéristiques Type Ampoule intelligente Type d'ampoule LED Type de culot GU10 Couleur de la lumière Cool daylight, Warm white Température de la couleur (min) 2200 K Température de la couleur (max) 6500 K Flux lumineux 350 lm Puissance de l'ampoule 5 W Puissance ampoule équivalente...
Wednesday, October 21, 2020
Shining Jins Enterprise Co., Ltd. specializing in manufacturing & designing cold forge Pole piece (T-Yoke) for Loud-Speakers and alarms raw driver in Taiwan. Production capacity: T-Yoke/Pole Piece : Diameter of Piece : 28mm up to 250mm Diameter of Pole : 10mm up to 70mm Length of Pole ...
Friday, December 31, 2021
Quantity : 2000 sets/ - Price : $100
These days, more and more homeowners are ditching traditional white or brown wood cabinetry in favor of rich grays in their kitchen. And it's not a surprising trend because unlike some color schemes, grey laminate internal doors offer the perfect balance of warmth and neutrality,...