![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Furnitures
2014 230V Home Decor LED Ceiling Lighting
|
![]() |
| 2014 230V Home Décor LED Ceiling Lighting |
|
|
| Model | TYC345-Y16-02 |
| Dimension | D345*105mm |
| Lamp body material | Metal |
| Cover material | PMMA |
| Lamp color | White |
| LED type | SMD5730 |
| Emitting color | White |
| CRI | Ra65-Ra70 |
| Power | 15W |
| Irradiated area | 10-16m2 |
| Application | Parlour,Kitchen, Washroom, Storage, Corridor, etc |
| Power suppl | 100V-240VAC 50/60Hz |
| Certificate | CE, ROHS |
| Item | LED Ceiling Lighting |
|
Product Features:
* Elegant appearance with various styles. |
|
Applications: Widely used in household, supermarket, bank, hospital, hotel, office, entertainment place, etc |
|
About Picture: 1.All pictures are real products' pictures from our factory. 2.All details are the same as our products! |
|
Products Warranty Policies: You can get the 100% Guarantee products and service from us, Two years warranty from the dispatched date. Please contact us before returning the defective item which must be reported and returned within the warranty period. |
|
Customer Service: We guarantee that all our items are “as stated” in their descriptions. We strive for 100% customer satisfaction on every sale we complete. |
|
Certification:
|
|
Company information:
ZhongShan Tuoyu Optic-Electric Tech Company Limited Formerly ZhongShan West District TuoYu Lighting Electronic factory ,found in 2009 with 3000 square meter workshop ,is a led lighting high technology enterprise who is focusing on R&D,manufacture,sales and after sales service .
|
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of 2014 230V Home Decor LED Ceiling Lighting Search in a category : Furnitures Search in a category : lighting, 230v, decor, ceiling |
Saturday, July 31, 2021
With an experience of 17 years, GALAXY has earned an outstanding reputation as one of the pioneers of high performance Thermoplastics like PTFE, FEP PFA lined products. Over the years, we have been able to distinguish ourself as a leading producer of quality lined products simply...
Friday, January 01, 2021
Quantity : 1000piece - Price : 1,00 €
Professioonal skin care argan oil certified organic . Min.Order Quantity: 50 Piece/Pieces Supply Ability: 20000 Liter/Liters per Week Port: FOB Casablanca /Tanger MED / Agadir Payment Terms: L/C,T/T, ,Western Union,MoneyGram Quick Details Supply Type: OBM (Original Brand Manufacturing)...
Saturday, June 07, 2025
Quantity : 1000 - Price : 5,00 €
Artisanal Bags from Madagascar – Handmade Raffia Bag Manufacturer in Antananarivo Artisanal Bags from Madagascar is a local company based in Antananarivo, specializing in the handmade production of natural and braided raffia bags. Our expert craftsmanship is trusted by high-end international...