JU100CP0 Thin-section sealed radial contact ball bearing for Tire making equipment
Give your opinion
Read all reviews
Add to notepad
Print
  • 3.7/5
  • 1
Details
China Equipment goods
Report abuse
Equipment goods
Quantity : 1000pcs   Price : contact us
Product Model: JU100CP0
Brand Name: FRB;
Material: GCr15,GCr15SiMn;
Bore Size: 254 mm;
Outside Diameter: 273.05 mm;
B : 12.7 mm;
Weight: 0.594 KG
FRB Thin section Ball Bearing Application:
1) Aircraft, aerospace and astronomy instrumentation
2) Fixturing and workholding equipment
3) Food processing equipment
4) Glassworking equipment
5) Index and rotary tables
6) Packaging equipment
7) Machine tools
8) Medical devices
9) Optical scanning equipment
10) Tire making equipment
11) Radar, satellite and communications equipment
12) Robotics
13) Textile machinery
14) Tube and pipe cutting machines
15) Semiconductor manufacturing equipment
16) Sorting equipment
17) Industrial Robots
18) CAT Scanner
Location : xi gong industry, 471003 luoyang,
Contact : Hedy Yang, 86 379 63287520
hedybearings
  • 3.7/5
Retail
Registered since 10 August 2009
Website : www.frb-bearings.com
Send email to hedybearings
hedybearings
Good deal: buying from seller
This page is about importers and exporters of
Search in a category : Equipment goods
Search in a category :
radial, sealed, ju100cp0, bearing, contact, ball, thin
  • 2.5/5
  • 1
France 518112 B2B Services
Report abuse
Explorer-N series (12V/24V,20A-60A) MPPT solar charge controller
Tuesday, February 14, 2023
The Explorer-N series MPPT solar charge controller System voltage: 12/24V (AUTO) Charge current: 20A;30A;40A;50A;60A Max PV input: 100V Maximum solar panel power: 260W-1680W Lithium battery automatic activation function Support remote control&monitor (PC software and APP) RS485...