![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Portable power bank,Mobile power bank,Power bank ,Colorful power bank,4000mah power bank |
| Capacity: | 3600mAh |
| Dimension: | 81*81*17mm |
| Material | ABS+Aluminuim |
| Output Voltage: | DC5V |
| Output current: | 1000mA(MAX) |
| Input current: | 500mA |
| Input Voltage: | DC5V |
| Battery lift: | charge-discharge≥500times |
| Color: | Per customer's chioce |
| Package: | Plastic box |
| Accessories: |
Equipped with 1 usb converting cable+4 adapters+1 ]
instruction booklet
|

| 1. Portable and easy to use and carry |
| 2. Fashionable design ,high capacity and rechargeable |
| 3.Quilk delivery and excellent service |
| 4. Durable ,wearable and Universal power bank suitable for all cell phones and other digital products. |
|
5.Compliance with CE,FCC,ROHs |
|
6.LED indicators show battery's real time capacity |
|
7. Fast charging, safe and high efficiency |











1. Can i have samples of this Power bank to test the quality?
Yes, you can buy any samples to test the quality.
2. What's the delivery time and can you lower the price?
It depends on your order. The delivery time is within 3-4 business days. If you have place an order of large quantities, then ,of course, the price can be lowered.
3.Can i customize the packaging and the logo?
Yes, we offer customized logo for any materials
4.What's the payment method?
You can pay by L/C,T/T,Western union,Paypal.
5. What's the shipping method?
We often use DHL,FEDEX,UPS,TNT to ship our products.

Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Portable power bank,Mobile power bank,Power bank ,Colorful power bank,4000mah power bank Search in a category : Equipment goods Search in a category : bank, colorful, portable, power, 4000mah, mobile |
Tuesday, September 20, 2022
Quantity : 500 / Metr - Price : 482 / Metric Ton
Product Description: Brand Name Super Q Weight 50KG Shelf Life 9 Months Certifications ISO9001 & Halal Certified Ingredients Hard Wheat + Water Packing Details: 20' Container FCL = 480 bags Weight: (50 Kg per bag) We choose thick bags material to protect the flour...
Thursday, June 30, 2022
Quantity : 100
Une musique intense avec des basses plus puissantes. Ce casque supra-aural sans fil est équipé d'un bouton d'amplification des basses qui vous permet de les intensifier quand bon vous semble. Profitez de 29 heures d'autonomie, d'une charge rapide et d'un choix de coloris mats tendances...
Saturday, June 25, 2022
Quantity : 100
Seagate Enterprise ST2000NX0263. Taille du disque dur: 2.5", Capacité disque dur: 2048 Go, Vitesse de rotation du disque dur: 7200 tr/min Informations sur l'emballage Quantité 1 Puissance Consommation électrique (idle) 3.53 W Tension de fonctionnement 5 V Consommation d'énergie...