![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Cosmetics and beauty
CE, ISO
|
| Model: | ASR-5606 |
| Impact speed: | 3.5m/s |
| Pendulum energy: | 1.0J, 2.75J, 5.5 J |
| Pendulum up angle: | 150 degree |
| Impact center distance | 335mm |
| Test accuracy: | ±0.1% |
| Resolution: | 0.01 |
| Distance from impact blade to clamp: | 22.0mm±0.2mm |
| Blade fillet radius: | R=0.8mm±0.2mm |
| Energy loss: | 1.0J-2%, 2.75J-1%, 5.5J-0.5% |
| Tester size(L*W*H) | (830x300x890)mm |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of CE, ISO Search in a category : Cosmetics and beauty Search in a category : |
Tuesday, August 11, 2015
Quantity : 500 - Price : $145~165
- Key Specification - - Color: Various color can be chosed - Input Voltage (V): 120~240V - Rated Power: 50-60HZ - Power (W): 36~55W - Noise Level: 25~55dB - Display Mode:LED - Control Mode:Touch screen - CADR:450m³/H - Purifying Rate:99.7% - Length of Power Cord: 2.2M standard or...
Tuesday, May 26, 2026
Function: Design style: Fashion design from Swiss, beauty your life Filter Description: Effectively traps the particles, odors, bacteria, allergens, pollen, dust mites, smoke and pet dande r by 99.7% Activated Carbon: True HEPA and activated carbon filter that biosynthesized...
Wednesday, January 13, 2016
Established in 2000, Focus CNC Co., Ltd. provides series of CNC Lathe Machinery, CNC Lathe, live tool CNC Lathe, mill turn Lathe and CNC turning machine. Due to our principle of “Humanity, Technology and Precision” in mind, we keep breaking through to become one leading Industry...