![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Vehicles
Liya 5.8m rib boat fast inflatable boat in yacht luxury sale |
| Model | HYP580 |
| Full length | 5.8m/19feet |
| Full width | 2.45m/8feet |
| Inside length | 5.05m/16.6feet |
| Tube diameter | 52cm/1.7feet |
| Air chamber | 6 |
| Recommend HP | 90HP |
| Max HP | 115HP |
| Engine shaft | 25inch |
| V shape degree | 20° |
| Max passengers | 10 persons |
| Net weight | 450kg |
| Max loading | 1345kg |
| 20 feet container | 2pcs |
| 40 feet container | 4pcs |
| Category | B |





Why choose us?
1.Experienced technicians and engineers that create unique and custom designs
2.Quality control card for each boat during in produce process
3.Raw material checked,with good quality supplier.
4.Each boat is tested for air leakage with soapy water. It is then kept inflated for 48 hours followed by a pressure check
5.Finally before packing all the boats are inspected.
6.Orca Hypalon and Fiberglass hull with 5 years warranty, Korea pvc with 3 years warranty and accessories with 1 year warranty.
7.All the boats made base on international standard ISO6185, IS012217 and with CE certification
8.Long-term partnerships with strategic suppliers
9.Good feedback from different customer`s driving pictures
Company informations:
Main Product: Rib boats, inflatable boats, fiberglass fishing boat, OEM is available
Company Established: 2007
Export Region: Worldwide
LiYa's Target: Always keep on make better quality boats,
always keep on update on products and ideas,
source and learn from whole world for advantage.
Qingdao LianYa Boat Co.,Ltd, located in QingTe Industry Park Qingdao, China.
We are top and professional factory with rib boats, inflatable boats and fiberglass fishing boats,
We export to Europe, Australia, America, Asia every month and get many good feedback.
Office Address:
RM 407 & 408,Building 3,Hua peng Dong cheng,No 21,
Mid Zheng yang Road. Cheng yang District,Qingdao,China
Factory address:
QingTe Industry Park,East of the RD204 crossing,Qianwangtuan,Chengyang
district ,Qingdao city
Packaging & Shipping

Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Liya 5.8m rib boat fast inflatable boat in yacht luxury sale Search in a category : Vehicles Search in a category : fast, yacht, inflatable, luxury, liya, sale, boat |
Thursday, February 12, 2015
Price : 88CHF
Brauchen Sie jetzt alle Nail Art Zubehöre für Nagelstudio oder Zuhause selbst DIY? Keine Sorge, wir bieten Ihnen jetzt das Nagelstudio Set mit fast alles dabei.UV-Licht Lampe für das Trocknen von lackierten Nägeln. 4 UV-Hochleistungsröhren mit je 9 Watt. Mit diesem Gerät können Sie...
Friday, March 04, 2016
Quantity : 400 - Price : 300,00 €
The PlayStation 4 system provides dynamic, connected gaming, powerful graphics and speed, intelligent personalization, deeply integrated social capabilities, and innovative second-screen features. Combining unparalleled content, immersive gaming experiences, all of your favorite...
Thursday, April 14, 2016
Mit Erfahrung im Autocamp Planungsaktivitäten ist sehr wichtig, dies kann Ihnen helfen zu entscheiden, was Dinge Kinder genießen und dann bestimmen, was eine bessere Aktivität für Erwachsene wäre würde. Allerdings ist es möglich, einige Aktivitäten, die werden sich beide Gruppen zu finden...