![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Construction goods
Aluminum composite panel / ACP ACM panel
|
| Product Name | Aluminum composite panel |
| Brand | AULAND |
| Standard Size | 1220*2440mm |
| Length | 6000mm (Max) |
| Width | 1500mm (Max) |
| Panel Thickness | 1mm | 2mm | 3mm | 4mm | 5mm | 6mm |
| Aluminum Skin Thickness | 0.1mm | 0.15mm | 0.2mm | 0.25mm | 0.3mm | 0.4mm | 0.5mm |
| Weight | 3mm~3.5KG/m2 | 4mm~5.5KG/m2 | 5mm~7.5KG/m2 |
| Product Categries | Exterior cladding, Interior wall cover, Cabinet decorative, Class A / B1 Fireproof, Double-sided partition, Carved |
| Series | PVDF, PE, Metallic, Wood, Marble, Sparkle, Brushed, Mirror, High Glossy, Laser, Aluminum coated, PVC Veneer, Flower&Grass |
| MOQ | 300m2~1000m2 |
| Sample | Free Samples |
| Delivery Time | 15 Days |
| Ship Port | Shenzhen, Shunde |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Production Capability | 500,000 SQM/Month |
| Packaging Details | Packed in bulks or wooden box |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Aluminum composite panel / ACP ACM panel Search in a category : Construction goods Search in a category : aluminum, panel, composite |
Wednesday, May 17, 2017
OFFER UREA 46%N - FERTILIZER ORIGIN: RUSSIA PRICE: Best CIF ASWP Price to be requested by sending LOI with Full details of required product QUANTITY: 12 500MT minimum and for a 12 month contract PAYMENT By Letter of Credit (LC) 100% at sight irrevocable, confirmed and transferable...
Friday, June 03, 2016
Rassiya Sarl, is a trading company located in Casablanca, Morocco. It combines four different sectors of service, trading, transportation, and consulting , offering a vertical solution to the supplier and the wholesaler. The main activity of the company - wholesale supply of fresh vegetables...
Friday, November 13, 2015
Quantity : 1620 - Price : 1.80 €
Denim skirts - Girl Product: Skirts Brand: Tape à l'oeil Size: 2-14 years Available quantity: 1620 pieces Minimum order: 400 pieces Unit Price without tax: 1.80 € Storage location: Paris region Contact: aeromer.trading@gmail.com Tel: Mag at 06 15 58 48 47 Location : 40 rue Hemet...