![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Shoes and leather
Popular shining synthetic leather for shoe
|
| Material | PU LEATHER |
| Brand name | LINKLAND |
| Thickness | 0.8mm or as your requirement |
| Width | 54" (1.37M) |
| Color | Various as your requirement |
| Backing | Cotton imitating velvet fabric or Knitting, T/C(terylene cotton) according to the customer's req uirement |
| Hand feeling | Softness/hardness/any as your requirement |
| Peel strength | Normal: 1.20KG medium peeling strength |
| Load quantity | About 20,000 Meters of 20GP, 35,000 Meters of 40GP |
| Usage | Shoe |
| Package | 30m/roll or 50m/roll with PVC or PE film |
| MOQ | 500meter per color |
| Payment | 30% T/T deposit in advance ,the balance paid against the B/L copy or 100% L/C at sight |
| Delivery Time | 10-15 days after deposit |
Sales: Tel: +86 158 5781 7999(Kevin)
Website: http://www.linkland.top
ROOM 1417,HUANQIU BUILDING, NO.1168 HUYI HIGHWAY, SHANGHAI 201802 CHINA.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Popular shining synthetic leather for shoe Search in a category : Shoes and leather Search in a category : synthetic, shining, leather, popular, shoe |
Tuesday, April 28, 2026
Waterproof Terry Cloth Mattress Protectors (PU Laminated Terry Mattress Covers) Waterproof and Breathable Terry cloth with PU membrane 80%cotton+20%polyester 170-180 gsm (can be arranged regarding customer needs) Protects mattress against all kinds of liquid spillage Durable stretched...
Thursday, November 06, 2014
Quantity : 6 - Price : 11€ pièce
Votre grossiste en ligne, fournisseur de en vêtements et accessoires de grandes marques, en déstockage, pour homme et femme. Nouvelles collections, de l'année en cours ou de l'année à venir, vendues par packs ou par lots jusqu'à -85% du prix public. Destockeur de la marque Calvin...
Thursday, November 06, 2014
Quantity : 6 - Price : 48,00 €
WWW.TEXMARK.FR - - - Destockeur de la marque DIESEL en lot. - - Tarifs sur simple inscription sur Texmark.fr, site de vente en ligne. - - Votre grossiste en ligne, fournisseur de en vêtements et accessoires de grandes marques, en déstockage, pour homme et femme. - - Nouvelles...