![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Shoes and leather
Good Quality LOW PRICE PVC Artificial Synthetic Leather for Shoe
|
| Material | PVC |
| Brand name | LINKLAND |
| Thickness | 0.85mm or as your requirement |
| Width | 54" (1.37M) |
| Color | Various as your requirement |
| Backing | Cotton imitating velvet fabric or Knitting, T/C(terylene cotton) according to the customer's req uirement |
| Hand feeling | Softness/hardness/any as your requirement |
| Peel strength | Normal: 1.20KG medium peeling strength |
| Load quantity | About 20,000 Meters of 20GP, 35,000 Meters of 40GP |
| Usage | Shoe |
| Package | 30m/roll or 50m/roll with PVC or PE film |
| MOQ | 500meter per color |
| Payment | 30% T/T deposit in advance ,the balance paid against the B/L copy or 100% L/C at sight |
| Delivery Time | 10-15 days after deposit |
Sales: Tel: +86 158 5781 7999(Kevin)
Website: http://www.linkland.top
ROOM 1417,HUANQIU BUILDING, NO.1168 HUYI HIGHWAY, SHANGHAI 201802 CHINA.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Good Quality LOW PRICE PVC Artificial Synthetic Leather for Shoe Search in a category : Shoes and leather Search in a category : good, leather, quality, shoe, artificial, price, synthetic |
Friday, April 20, 2012
Quantity : 10000MT - Price : USD480
We are exporters and buyers of many kinds of steel products such as: seamless and welded steel pipe, steel round bar, carbon steel wire rod, hr and cr coil, plate, sheet, strip, GI coil, PPGI coil, HMS 1 & 2, used rail, copper scrap, brass scrap, aluminum scrap, stainless steel coil, plate...
Tuesday, October 20, 2009
Quantity : min. 500MT - Price : USD 600.-
We take countless steps to ensure we select the best paddies and we follow those paddies through the manufacturing process to finished packaging into your boxes. -Our concerned selecting raw materials -Our high technology and modern equipment -Our consistent International Quality...
Wednesday, April 20, 2016
Quantity : 9 - Price : 235,00 €
Inflatable Water Walking Ball can also be called water walking ball, water ball, water balls or water entertainment in the park for rent. It's operation is simple, environmentally-friendly, fashion, is Park square anime water in a beautiful landscape in the world. It's Very excited...