![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Self-locking wire cable ties Plastic Sealing Strip Security Seal |
| number | YTCS307 |
| material | ABS,powder metallurgy,A3 wire rope |
| Lock body size | 39.7*14*12.2 |
| diameter | 1.8mm |
| weight | 15.54g |
| fabrication process | injection |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Self-locking wire cable ties Plastic Sealing Strip Security Seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : strip, ties, cable, locking, wire, plastic, sealing |
Tuesday, March 31, 2026
Quantity : 720
PLASTIC IMITATION RATTAN CHAIR Aluminium chair with rattan strings. Solid and stable frame in imitation of bamboo (aluminum tube with wall thickness 2 mm) and rattan seat (artificial rattan headed inside hardened steel wire). Model: Rattan. Material: PP. Usage: Interior/out door...
Friday, December 15, 2017
OEM PART NO DESCRİPİTİON 66072 Crown Wheel and Pinion FOR CARRARO 13X30 66941 Crown Wheel and Pinion 15x37 2277448 CATERPİLLAR AİR FİLTER OUTER 2277449 CATERPİLLAR AİR FİLTER İNNER 01/117901 FAN BELT 01/124403 FAN BELT 01/124404 02/100073 Oil Filter Canister Type, MEDİUM MODEL 02/100284...
Tuesday, June 16, 2015
Quantity : 10000m2/we - Price : USD 80-90/m2
Air slide belt Airslide Belt (pneumatic conveyor belt) has fine breathability, it is used for pneumatic conveyors o f bulk materials. It is an indis pensable part of cement industry, aluminium, lime and gypsum indust ry, coal-fired power stations, transport of bulk goods, chemical industry ...