![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
High Quality Security Cable Seal Safety Locks Container Seal |
| number | YTCS003 |
| material | Aluminium alloy,A3 wire rope |
| Lock body size | 26*22*6 |
| diameter | 1.0mm,1.5mm,1.8mm,2.5mm |
| weight | 13.75g |
| fabrication process | Oxidative coloring,stamping |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >6KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High Quality Security Cable Seal Safety Locks Container Seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : cable, high, locks, seal, security, safety, quality |
Saturday, May 28, 2016
Quantity : 1 - Price : 350,00 €
PALETTES de Marchandises Diverses. Dans cette palette il y a environ 2036 € de valeur étiquetée. Les prix sont déjà soldés et étaient dans un magasin le mois passé, il ne s'agit pas de produit qui sont restés des mois dans des entrepôts, toute nos marchandises étaient présentes...
Friday, October 31, 2014
Model Number: BLB105 Specifications: 1.Power Supply: A. built-in rechargeable Lithium battery B. External 5V power supply via USB connection 2.With FM radio function. 3.Big LED screen 4. Read and play music from Micro SD & USB drive 5.With colorful light flashing at back 6...
Thursday, February 25, 2016
Robusta is easier to care for and has a greater crop yield than the other major species of coffee, Coffea arabica, and, because of this, is cheaper to produce. Robusta Coffee S16 On sieve screen : 90% min. Moisture : 12.5% max. Foreign Matter : 0.5% max. Black and broken : 2% max...