![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Plastic safety security seal for luggage |
| number | YTPS412 |
| material | PP+PE,POMlock cylinder |
| length | 238mm |
| Marking area | 29.4*17.5mm |
| diameter | 3mm |
| weight | 2.15g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >200N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Plastic safety security seal for luggage Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : plastic, security, safety, luggage, seal |
Sunday, July 08, 2012
Quantity : 1 - Price : negotiated
Mobile diving complex executed in double 20 ft marine containers with 60 m diver depth and diving station for operation of 2 working and 1 standing by divers. 1st container Diving complex: 20' marine container with additional door, illuminators and heat insulation, main switchboard...
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 10.000 - Price : 1500 a 1600$mt
We are able to supply the best quality frozen food products worldwide. Our prices are very competitive and are the best you can find. We spend our time in understanding our customers need and we have the skills and ability to meet every customer's specific requirement. With a skill...
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 100,000 pc
JBI is one of the leading professional screw suppliers in Taiwan and specialized in manufacturing screws, bolts, nuts, washers, fittings, springs, and other hardware. All our products are produced according to the IFI, DIN, ISO International standard specification. Our fasteners...