![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Plastic High Security Binding Seal for Cargo |
| number | YTPS302 |
| material | PP+PE |
| length | 405mm |
| Marking area | 50.2*24.9mm |
| diameter | 6mm |
| weight | 5.12g |
| fabrication process | easy tearing |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >200N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Plastic High Security Binding Seal for Cargo Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : seal, high, security, cargo, binding, plastic |
Friday, November 21, 2014
Quantity : 1 UNIT - Price : 1,5 USD
We have been manufacturing PAINT ROLLERS for 10 years in our factories in Konya and Istanbul. Our PAINT ROLLERS are categorized in 3 types depending on application that all can be used for both Water Based Paints and Solvent Based Paints : • PAINT ROLLER for EXTERIOR FACADES. Lengths ...
Thursday, April 10, 2014
Quantity : 1000
Takeaway Containers, Disposable PP containers Item code : C500, C650, C750, C1000 Color : Transparent Capacity : 500ml, 650ml, 750ml, 1000ml Suitable for using in food packaging, takeaway, using in microwave oven. High quality Reasonable price Payment by TT, LC… Made in Vietnam...
Tuesday, June 26, 2012
Quantity : 2000
Actives Sourcing is a Thailand based manufacturer and sourcing company specialized in high end packaging products for watches and jewellery. We provide the best packaging at the most competitive prices. The diversity of our products range for the jewellery and watch industry are...