![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Stock lots
High Security Plastic seal |
| number | YTPS206 |
| material | PP+PE |
| length | 495mm |
| Marking area | 148*89.5mm |
| diameter | 9mm |
| weight | 18.93g |
| fabrication process | one-step molding plastic seal |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 719N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High Security Plastic seal Search in a category : Stock lots Search in a category : plastic, high, seal, security |
Monday, May 05, 2014
Wuxi Hengtong Petrolic Machinery is founded in 1997 and located in beautiful Taihu lake of Wuxi province. Hengtong concentrates research, manufacturing and sale as one whole. Now, it has assets of 50 million yuan, more than 200 employees, of which 20 engineers and technicians and...
Thursday, April 10, 2014
Quantity : 1000
Takeaway Containers, Disposable PP containers Item code : C500, C650, C750, C1000 Color : Transparent Capacity : 500ml, 650ml, 750ml, 1000ml Suitable for using in food packaging, takeaway, using in microwave oven. High quality Reasonable price Payment by TT, LC… Made in Vietnam...
Tuesday, June 26, 2012
Price : 50,00 €
Actives Sourcing is a Thailand based manufacturer and sourcing company specialized in high end packaging products for watches and jewellery. We provide the best packaging at the most competitive prices. The diversity of our products range for the jewellery and watch industry are...