![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Bag Packing Seals Airline Plastic Seal from China factory |
| number | YTPS106 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 280mm |
| Marking area | 34.7*13.5mm |
| diameter | 2mm |
| weight | 1.99g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 165N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Bag Packing Seals Airline Plastic Seal from China factory Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : seals, factory, china, plastic, seal, airline, packing |
Saturday, June 13, 2015
Red Bull Energy Drinks/ and other kinds of energy drinks for sale We are a legitimate and reliable supplier of energy drinks. As an official supplier with the exclusive rights to distribute, our drinks are 100% guaranteed as original. Contact us with your email and for us to send...
Friday, November 21, 2014
Quantity : 1 UNIT - Price : 1,5 USD
We have been manufacturing PAINT ROLLERS for 10 years in our factories in Konya and Istanbul. Our PAINT ROLLERS are categorized in 3 types depending on application that all can be used for both Water Based Paints and Solvent Based Paints : • PAINT ROLLER for EXTERIOR FACADES. Lengths ...
Tuesday, August 11, 2015
Quantity : 500 - Price : 220-225
Key Specification - l Brand Name : Rooman - l Model Number : RM-RC800 - l Input Voltage(V): 110-220 - l Output Voltage(V): 24 - l Rated Power(W): 22 - l Noise Level(DB): <60</li> - l Display Mode : LED - l Certification : RoHS、3C - l Battery Voltag/Battery Type ...