![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Temper evident heavy duty plastic seals with printed serial number for logistics |
| number | YTPS105 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 145mm |
| Marking area | 32.1*18.8mm |
| diameter | 2.5mm |
| weight | 1.99g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 185N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Temper evident heavy duty plastic seals with printed serial number for logistics Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : evident, seals, temper, heavy, plastic, duty, printed |
Sunday, April 28, 2013
Quantity : mt - Price : $1200
High quality Pine nuts health,crispy&low-fat Good for children,adults and old people Model Number: 550,600,650,700,750/100g Package: 12.5 kgs net in vacuum bags x 2 per carton or 10 kgs net in plastic bag per carton or as requests Samples are availiable Specification: Purity >99...
Saturday, February 20, 2016
Quantity : 1000 MT PE - Price : 400 usd per mt CIF
We supply top quality Dill Seeds at desirable quantities and at very good prices. The Dill Seeds are certify organic and are ready for shipment to any destination in the world. air dried perilla seed Name air dried perilla seed Item No. PD-TW-144 Grade AAA Features No speckle...
Wednesday, August 24, 2016
we are in search of international teretoire distributor customer for our product chairs and plastic tablesLocation : tipaza algerie, 42000 tipaza, Contact : akila habb, 02135551533