![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
Various Colors Barcode Custom Plastic Security Seal |
| number | YTPS101 |
| material | PP+PE,#65 manganese steel/304Stainless steel |
| length | 250mm |
| Marking area | 91.65*80.27mm |
| diameter | 2mm |
| weight | 8.25g |
| fabrication process | hot melting edge |
| color | Yellow,White,Blue,Green,Red,Orange and so on |
| Printing type | Laser marking or hot stamping、screen printing |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | 124N |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Email: market01@sdytseal.com Mobile: 8615339969264
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Various Colors Barcode Custom Plastic Security Seal Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : plastic, custom, barcode, colors, security, seal |
Saturday, November 15, 2014
As owner, we have for sale : * Man-Roland R 304 HOB+LV (P), Year 1999 53x74 - 4 Colors + Coating Tower with Anilox "Chambered Doctor Blade" + Extended Delivery Equipped with: RCI 2 Console CCI with ColorPilot Grapho Metronic CPL (Semi-Automatic Plate Change) Automatic Paper...
Tuesday, March 31, 2026
Quantity : 50
- Pneumatic Hot Foil Date Coding Machine - - Model No.: PE-300 - The essential characters of Pneumatic Hot Stamping Date Coder PE-300 are high speed ( up to 120 prints/min ), small volume and can be easily installed on VFFS and intermittent packaging machines. It is for coding manufacturing...
Friday, November 21, 2014
Quantity : 1 UNIT - Price : 1,5 USD
We have been manufacturing PAINT ROLLERS for 10 years in our factories in Konya and Istanbul. Our PAINT ROLLERS are categorized in 3 types depending on application that all can be used for both Water Based Paints and Solvent Based Paints : • PAINT ROLLER for EXTERIOR FACADES. Lengths ...