![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Furnitures
Mini wood engraving machine
|
| ITEM | SZ E1-6090A |
| Working area | 600*900*120mm |
| Table size | 890*1200mm |
| Transmission | Ball screw |
| Table structure | T-slot Extrusion PVC |
| Spindle power | 1.5KW |
| Spindle speed | 24000RPM |
| Speed | MAX travelling speed: 6000mm/min |
| MAX working speed: 5000mm/min | |
| Driver and motor | Stepper motor |
| Working voltage | AC 220V/1PH/50HZ |
| Operating system | DSP(Option: NC-studio) |
| Net weight | 115KGS |
| Gross weight | 200KGS |
SAMPLES
![]() |
![]() |
![]() |
| Metal | PVC | Wood |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Mini wood engraving machine Search in a category : Furnitures Search in a category : wood, mini, engraving, machine |
Wednesday, September 10, 2014
Quantity : 1 - Price : 234 000,00 €
2000 HEIDELBERG CD 102 -5 Colours : 5 Size : 72 x 102 cm Age : 2000 (Post Drupa Model) Impression Count : 105 mio Equipment : CP 2000 - AUTOPLATE - PRESET - Infra Red Dryer - ALCOLOR dampening - Technotrans Central Refrigeration - ALL Automatic washers (blanket, rollers and impression...)
Thursday, June 20, 2013
Quantity : 1 - Price : 10000 USD
STAINLESS STEEL BOILER AND EQUIPMENTS OUR PRODUCTION AREAS FOOD INDUSTRY •HARD AND SOFT CANDY PRODUCTION LINES • CHOCOLATE PRODUCTION LINES • HALVA, JAM, HONEY, GRAPE MOLASSES PRODUCTION LINES • TAHINI, SESAME SEEDS PROCESSING PLANTS • FOOD STORAGE TANKS • • HOT OIL AND STEAM...
Tuesday, May 12, 2026
- BITUMEN - Bitumen : Superior Quality Experience the Superior Quality and a Perfect Commercial Service Perfect with Real Professionals ! BITUMEN - Grade : 60/70 50/70 60/90 80/100 85/100 80/110 80/120 AH-90 VG-10 40/50 30/50 40/60 VG-40 MC30 MC70 MC250 MC3000 Packing ...