![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
PRESSURE FRYER
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Specification | |
| Dimension | 960*460*1230mm |
| Material | Stainless steel 304 |
| Thickness | 1.0mm |
| Voltage | 3N~220V 50-60Hz |
| Power | 13.5kW |
| Temperature Range | 20-200°C |
| Capacity | 24L |
| Net Weight | 135kg |
| Gross Weight | 155kg |
| Package Dimension | 1030*510*1300mm |
| *With oil filter system inside | |
| 20'Container | 40pcs |
| 40'HQ | 80pcs |
Features:
| Specification | |
| Dimension | 460*960*1230mm |
| Material | Stainless steel 304 |
| Thickness | 1.0mm |
| Voltage | 220V 50-60Hz |
| Gas Consume | 0.48kg/h |
| Temperature Range | 20-200°C |
| Capacity | 24L |
| Net Weight | 135kg |
| Gross Weight | 155kg |
| Package Dimension | 1030*510*1300mm |
| *With oil filter system inside | |
| 20'Container | 40pcs |
| 40'HQ | 80pcs |
Features:
| Specification | |
| Dimension | 460*960*1230mm |
| Material | Stainless steel 304 |
| Thickness | 1.0mm |
| Voltage | 220V50-60Hz |
| Gas Consume | 0.48kg/h |
| Temperature Range | 20-200°C |
| Capacity | 24L |
| Net Weight | 135kg |
| Gross Weight | 155kg |
| Package Dimension | 1030*510*1300mm |
| *With oil filter system inside | |
| 20'Container | 40pcs |
| 40'HQ | 80pcs |
EMAIL USinfo@furnotel.cn
TEL AND OPENHOUR+86 20-34709971 Monday-Saturday
ADD301/303, Building 1, Tian An Hi-tech Ecological Park Panyu Avenue Panyu, Guangzhou, China
WEB: http://www.furnotelkitchen.com/products/pressure-fryer/
COMPANY: Guangzhou Shinelong Kitchen Equipment Co., Ltd.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of PRESSURE FRYER Search in a category : Equipment goods Search in a category : pressure, fryer |
Tuesday, May 12, 2026
Applications : CMX-12 is a high definition digital AV Mixer, which is a simple type of HD/SD Video Mixer Editor to switch and effects. Each input BUS supports 6 inputs (2 x HDMI, 2 x Component, 2 x S-Video and Composite video) and also Background Color for special effect. The output...
Tuesday, February 16, 2016
Quantity : 5000MT - Price : 450 USD / MT CIF
Inhibit tumor growth and improve disease resistance; Powerful anti-oxidant which extends life, and improves the memory; Neutralize the side effects of chemotherapy and radiation; Normalize blood pressure & balance blood sugar Lower cholesterol, lose weight. Support eye health...
Friday, May 09, 2014
Quantity : 50 - Price : 44,50 €
Der Profi-Staubabsauger ist für die besonderen Bedürfnisse der Nageldesigner konzipiert und beseitigt hervorragend den feinen Nagelstaub, der bei der Nagelmodelage und Maniküre entsteht! Unseres Gerät zeichnet sich durch hohe Effizienz und durch modernes und platzsparendes Designe aus...