![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Raw materials
VFFS HIGH SPEED MACHINE VG42 WITH MULTI HEADS WEIGHER |
| Item | Content |
| Capacity | *80-120 bags/min, depending on weight& packing film' material. |
| Accuracy | *≤±1.5% , depending on the measuring equipment & materials |
| Bag size | (W)50-200mm (L)50-360mm |
| Film width | Max 420mm |
| Bag type | Pillow bag |
| Filling range | 150-1300ml |
| Film thickness | 0.04-0.09mm |
| Package material | BOPP/VMCPP,PET/PE,BOPP/CPP, PET/AL/PE etc |
| Air consumption | 0.8Mpa 0.5m3/min |
| Total powder | 7.8KW |
| Voltage | Four wire three phase 380V 50HZ |
| Air compressor | Not less than 1 CBM |
| Total height | 4000mm |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of VFFS HIGH SPEED MACHINE VG42 WITH MULTI HEADS WEIGHER Search in a category : Raw materials Search in a category : vg42, machine, speed, heads, vffs, multi, high |
Friday, March 23, 2007
Quantity : 20000 - Price : competitive
We are a high tech manufacture focusing on the optic transceivers our productline cover all kind of SFP/GBIC/XFP/BiDi, which are completely CISCO,3COM,HP,IBM,compatible,Location : , HongKong, Contact : Dick Yi,
Saturday, June 13, 2015
Fresh Chicken Eggs EGG DETAILS Colour : White and Brown Eggs Size : 50 55 gms PACKING * 30 eggs laid on paper pulp moulded tr PACKING * 12 trays packed in 5 ply strong export cartons. * 360 eggs per carton. SHIPPING * 1312 cartons in 40 feet high cube reefer container. * 472...
Friday, February 09, 2007
we are exporters of high end carpet yarn of acrylic and polyester in nature. we are also in full capacity to supply very good quality of 100 % cotton combed and carded yarn. we'd be oblidged to cater to any demand of such nature.Location : E-625,phase-7,focal point, ludhiana, Contact ...