![]() |
|||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Wool Fiber Fineness Analysis Tester
|
| Items | Parameters |
| Measuring range | 12 ~ 50um |
| Accuracy | 0.1um (standard laboratory environment) |
| Testing time | 15 seconds averages |
| Sample mass | 2.5 ± 0.004g |
| Power supply | AC100-240V, 50 / 60Hz |
| Computer communication | USB port connection |
| Dimension | L520 x W280 x H300mm |
| Weight | 10kg |
| Warranty period | 24 months |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Wool Fiber Fineness Analysis Tester Search in a category : Equipment goods Search in a category : analysis, fineness, tester, wool, fiber |
Thursday, August 27, 2015
Mozzarella Cheese | Fresh Cheese | Cheddar Cheese | Cheese, Full Cream Milk Powder HEESE Fat Content (%): 45 MAX Cow's milk made 100% real Mozzarella Cheese Fresh Mozzarella Cheese Shredded 100% made from US cow's milk General Specifications FINISHED PRODUCT ANALYSIS: A....
Thursday, May 15, 2014
Quantity : 12500
We have available to wholesalers and / or companies import and export a variety of cement manufactured in Spain /European Standard. STOCK AVAILABLE: From 1 up to the EMC EMC 5 Price: on request Contact: with the final seller in Spain without going through thebroker channel. Certificates...
Monday, June 18, 2007
SARL REYNAERT IMPORT/EXPORT BUILDING MATERIALS/USTENSILS/METAL SCRAPS/YARD MACHINES We are selling many used CATERPILLAR yard machines from the UNITED STATES, CANADA or FRANCE , FOB or CIF prices. Any request must include a LOI with the name of your company, no curious please, no...