![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Grease Rapid Extraction Analyzer
|
| Items | Parameters |
| Temperature range | Room temperature to 250℃ |
| Way of pressure | Increase weights |
| Timer range | 1-9999min |
| Temperature control accuracy | ±1℃ |
| Number of samplers | 3 |
| Dimension | 100L×155W×350H (mm) |
| Extraction solvent | Petroleum ether, ether, dichloromethane |
| Weight | 4.4kg(9.7lb) |
| Power supply | AC220V, 720W |
| Power Output | 175 W |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Grease Rapid Extraction Analyzer Search in a category : Equipment goods Search in a category : grease, extraction, rapid, analyzer |
Monday, March 31, 2014
Quantity : ≥200KG - Price : 5.88 USD/KG~6.98 USD
RTV-2 silicone rubber for Mold making Product Model: INNO SILICA® IS-CR Hardness: 15 Shore A, 20 Shore A, 25 Shore A, 30 Shore A, 35 Shore A, 40 Shore A Applications: It is used primarily in the mold-making industry with pouring or brushing onto the models to make the molds. RTV-2...
Monday, May 23, 2016
Quantity : 100000 met - Price : 0.280usd
Thomsun Industries LLC is a professional PPR manufacturers and ppr suppliers in Dubai UAE. T-Mech pressure piping system is considered to be the best carrier of potable water, using the revolutionary raw material of PPR-80 of Borouge brand. T-Mech PPR major products range covers...
Thursday, July 16, 2015
WHITE REFINED CANE SUGAR ICUMSA 45 SPECIFICATION: FIT FOR HUMAN CONSUMPTION POLARIZATION: 99,80 % MINIMUM MOISTURE: 00.04% MAXIMUM SULPHATEASH CONTENT: 00.04% MAXIMUM GRANULATION: MEDIUM TO FINE SOLUBILITY: 100% DRY AND FREE FLOWING RADIATION: NORMAL W/O PRESENCE OF CESIUM OR IODINE...