![]() |
|||||||||||||||||||||||
|
Vehicles
Screw led bolts white red amber green blue 3w led rock light, led eagle eye |
| Voltage | DC 12V |
| Power | 3W |
| Lumen | 100lm |
| Led Chip | brand chips |
| Availble Color | White/Red/Blue/Green/Yellow |
| Operation temperature | -40deg ~ 60deg |
| Lifespan |
About 30,000 hours |
| Light Source |
5630 Led Chips |
| Application | car led |
| Waterproof rate | IP65 |
| Applications | Daylight, Decorative Bulbs,License plate Light, Back-up Light... |










Q: How long is the gurantee period?
A: We provide at least 12 months quality assurance for replacement only.
Q: How are the qulities of your products?
A: Our products have all passed the waterproof test, vibration test, and have very low defective rate (about 1‰). What's more, we can provide different kinds of certificates that meet different market demands.
Q: What are your payment terms?
A: T/T, Western Union, PayPal and alibaba trade assurance etc.
Q: What are your means of transportation?
A: By sea, by air and by express.
Q: How long is your lead time?
A: 3-5 business days for small orders and no more than 45 days for big orders.
Q: Are sample orders available?
A: Yes, sample orders are accepted.




Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Screw led bolts white red amber green blue 3w led rock light, led eagle eye Search in a category : Vehicles Search in a category : screw, amber, green, blue, rock, white, bolts |
Monday, September 07, 2015
- Feature (click here for details) - - Under the LAN can support more than 10 simultaneous client connections cameras, image lag within 100 milliseconds, supports standard streaming media network protocols, network 8 M per channel bit rate case, no mosaic - The DSP processor...
Monday, May 12, 2014
Quantity : 760 - Price : 3,45 €
We offer a stock of 760 pieces Boxer Diesel stretch, the minimum purchase is 100 pieces + FDP, the delivery is made by bpost or DHL. Size: S / M / L / XL cutting Classic Boxers, made from a high quality cotton for maximum comfort and flexibility. Elastic and semi-lined interior...
Wednesday, September 23, 2015
Quantity : 1 Tonnes - Price : 500-1800
Port Bangkok Port Minimum Order Quantity: 25 Ton / ton Supply Ability: 4000 Ton / tonnes per Month Delivery time: 3 weeks after receiving deposit Payment Terms: : L / C, T / T, Western Union Location : CHAREAMPRAKEAT 53, BANGKOK, Thailand, 53 BANGKOK, Thailand, Contact : Jilrin...