![]() |
|||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Portalbe Pneumatic Dot Peen Marking Machine,Vin Code Marking Machine with Two Handles |
| Model | BM-10T |
| Marking Speed | 2-5characters(2*2mm)/s |
| Marking Depth | 0.02-02mm(Adjustable) |
| Stylus Hardness | HRA92/HRA93 |
| Standard Marking Area | 130*30mm |
| Power | 300w |
| Power Type | Pneumatic |
| Operation System | ThorX6/7 OR KING 8 |
| Power Supply | 220V/50Hz |
♦Application
It widely used in industries of mobile phone keys,translucent plastic keys,electronic components,integrated circuit(IC),electrical appliances,tool parts,knives,watches,glasses,jewelry,luggage buckles,cooking utensils stainless steel products,auto accessories and so on.
♦Our Advantages
-3years warranty
-Duration can be up to 10 years
-Spare parts in high quality
-Logo and other custom services are available
♦Contact Info
Contact Person: Amber Lueng
Email: amber@bmmarking.com
Mob&Whatsapp: +86 18665483680
Skype: 3013485708@qq.com
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Portalbe Pneumatic Dot Peen Marking Machine,Vin Code Marking Machine with Two Handles Search in a category : Equipment goods Search in a category : machine, handles, marking, portalbe, peen, code, pneumatic |
Thursday, November 20, 2014
D2R 8000K 35W Headlight Lampe Autolampe Birne Xenon 2 Stück 2 Stück 35W Xenon Brenner Frontlampen Birne Lampe Autolampe D2R 8000K Xenon-Lampen sind dem Tageslicht ähnlicher und beleuchten Ihren Weg effektiver Helleres Licht bedeutet bessere Sichtbarkeit speziell bei Nacht und schlechtem...
Saturday, July 11, 2015
Quantity : 100 - Price : $45
Features: 1. Thickness 10mm, super slim; 2. Installation Type: Embedded / Suspended 3. Sandblasting bright silver for 10mm thichness series; 4. Imported Korea diffusion plate,transmittance up to 93%; 5. 0.2W 2835 LEDs,high luminous efficacy, Low light degradation. Beam angle≥110,Ra≥80; 6...
Tuesday, January 06, 2015
Artikelmerkmale: - Fabrikneu und feine Verarbeitung - Laufruhig und umweltfreundlich - Höhenverstellbare Lenksäule und rutschsicherer Griff - Geeignet für Kinder ab 8 Jahren, max. Tragkraft 90kg - 12km/Std. Höchstgeschwindigkeit - Mit 2* 12V 4.5Ah Akku - Langlebige PU Räder, Φ 150mm...