![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Superior Quality 36Volt 14Ah Recharge Lithium Battery Pack used NCR18650 GA Cells e-Bik...
|
| Model | UPP-S040 |
| Nominal Voltage | 36V |
| Rated Capicaty | 14Ah |
| Battery Cell | Sanyo 3500mah Cell |
| Size | 223*134*120mm |
| Battery Combination | 4 Parallels 10 Series |
| Peak current | 50A |
| Max Constant Discharge Current | 20A |
| Charger | 42V 2A |
| Discharge cut off voltage | 30V |
| Battery Weight |
4.2Kg |
| Color | Black |
| Warranty | 12 months |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Superior Quality 36Volt 14Ah Recharge Lithium Battery Pack used NCR18650 GA Cells e-Bik... Search in a category : Equipment goods Search in a category : battery, 14ah, lithium, quality, 36volt, superior, recharge |
Friday, July 06, 2007
Quantity : +++ - Price : +++
Dear Garment Importers: Warmest Greetings! We are a garments manufacturer & contract-manufacturer in Dhaka, Bangladesh.Our specialty is on manufacturing sweater, scarf, glove, shawl, underwear, hat, hand-weave toypet clothing series and other apparel for men, women and children that...
Saturday, November 25, 2006
Quantity : Any - Price : Negotiable
YARNS & FABRICS FROM INDIA We are leading techno-commercial team of qualified & experienced Sourcing Consultants in India, offering Yarns, Textiles & other products. We offer Ring & Open End Yarns for Weaving or Hosiery applications, in Single, or Multi-Ply, at competitive prices...
Saturday, December 23, 2006
Quantity : 500 - Price : 14,00 €
Respected Sir/Madam, We would like to introduce you our company as a real Manufacturers and Exporter of all Kinds of Manicure & Pedicure Instruments (Eye Brow Tweezers, Salon Beauty Scalers, Acrylic Cutters , Corn Cutter, Shaving Razors, Beauty Pushers, Cuticle Nippers, Nail Cutters)...