![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
High Power 36V Lithium Triangle Battery 36V 16Ah for 600W Fat Tire Bike with Red Bag Ch...
|
| Model | UPP-D035 |
| Nominal Voltage | 36V |
| Rated Capicaty | 16Ah |
| Battery Cell | Brand 2000mah Cell |
| Size | 340*340*260*T80mm |
| Battery Combination | 8 Parallels 10 Series |
| Peak current | 50A |
| Max Constant Discharge Current | 20A |
| Charger | 42V 2A |
| Discharge cut off voltage | 30V |
| Battery Weight |
4.5Kg |
| Case | Black Bag |
| Warranty | 12 months |
| Place of Origin |
Shenzhen, Guangdong, China |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of High Power 36V Lithium Triangle Battery 36V 16Ah for 600W Fat Tire Bike with Red Bag Ch... Search in a category : Equipment goods Search in a category : battery, 16ah, power, 600w, triangle, high, lithium |
Friday, June 13, 2008
Quantity : As per dem - Price : Negotiable
We are the manufacturers and exporters of high quality of Leather Hats/Caps. We Leather Hats in various Leather and Colours, simple, water repellent, water proof qualities. Any desighn provided by client may also be developed.Location : Meera Manzal,Royal Street,Neka Pura, 51310 Sialkot...
Sunday, December 10, 2006
SHINNYES a Patented Multipurpose high efficiency nano-grade plasma air purifier build-in stainless steel piping dust collector, its work 24hrs a day almost zero maintenance cost, dont cause air re-pollution with CE, FCC, LVD certificationLocation : No. 19-A, Jalan Jejaka 2, Taman Maluri Cheras...
Saturday, February 21, 2009
Quantity : container - Price : Call
Our safety glasses made of high impact resistance poly carbonate material. Hard coating, anti scratch, anti fog. Our product can comply ANSI, EN, CSA standardLocation : road 22, Tan Thuan EPZ, 84-8 district 7, Contact : Rose Nguyen, 84 8 7701666