![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Dual Axis Solar Sun Tracker for solar sun system
|
| Installation Power | Can be customized |
| Controlling Method | Time Control/Light & Time Control/Tilt angle adjustment & Time Control |
| Tracking Accuracy | ≤0.1° |
| Azimuth angle | -120°~120° |
| Altitude Angle | -20°~90° |
| Working Wind Speed | 28m/s |
| Maximum Wind Resistance | 42m/s |
| Driven power | Rotation motor driving |
| Driven Motor | DC: 24V/48V; AC: 220V/380V |
| System Power | AC: 220V/380V |
| Structural Material | Hot-galvanized steel |
| Protection Level | IP65 |
| Operation Temperature | -40℃~+85℃ |
| Service/warranty | 10years |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Dual Axis Solar Sun Tracker for solar sun system Search in a category : Equipment goods Search in a category : axis, system, solar, dual, tracker |
Friday, January 14, 2022
France Vision Distribution spécialiste de l'import / export, déstockage et produits High-tech. Nous proposons une large gamme de produits a forte demande, contactez nous et visitez notre site internet pour plus d'informations. Site : www.france-vision-distribution.com Téléphone :...
Saturday, June 18, 2022
Quantity : 100
Intel Core i9-12900KS. Famille de processeur: Intel® Core™ i9, Socket de processeur (réceptable de processeur): LGA 1700, Fabricant de processeur: Intel. Canaux de mémoire: Dual-channel, Mémoire interne maximum prise en charge par le processeur: 128 Go, Types de mémoires pris en charge...
Friday, January 14, 2022
France Vision Distribution spécialiste de l'import / export, déstockage et produits High-tech. Nous proposons une large gamme de produits a forte demande, contactez nous et visitez notre site internet pour plus d'informations. Site : www.france-vision-distribution.com Téléphone :...