![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Clothes
Heated clothes 7.4v 4400mah lithium ion battery |
| Brand | KXD |
| Model | KXD-74440L4.4Ah-VP |
| Nominal voltage | 7.4v |
| Nominal capacity(0.2C5A) | 4400mAH |
| Standby current | ≤15μA |
| working efficiency | ≥99% |
| LED indicator | red-100% |
| orange-60% | |
| green--30% | |
| 4-steps power output regulator | red--99% Power output |
| orange--75% Power output | |
| green--50% Power output | |
| flashing--25% Power output | |
| ON/OFF | |
| Working voltage | 8.4V-6.0V |
| Max output power | 15W MAX |
| Resistance load | 5Ω-200Ω |
| Charge voltage | 8.4V |
| Discharge voltage | 6.0V |
| Cycle life | 500times |
| Internal resistance | ≤230 mΩ |
| Size(mm) | 23*72*92 |
| Input/output port | DC/1.35*35/7.0mm |
| Weight | 210g |
| Charge temperature | 0°C~45°C;32oF~113oF |
| Discharge temperature | -20°C~60°C;-4oF~149oF |
| Storage temperature | -20°C~45°C;-4oF~113oF |
| Color | white |
| Package | carton: 200mm*300mm*430mm |
| Long term storage performance | 75% storage for storage one year |
| Package/Gross Weight | 80 pieces/ cartons, Outside carton,18.2Kg |
| Warranty | one year |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Heated clothes 7.4v 4400mah lithium ion battery Search in a category : Clothes Search in a category : heated, 4400mah, lithium, battery, clothes |
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 5 - Price : $ 4500
Products Xyron 6300 63 inch Cold Roll Laminator at Harisefendi provide a 100% money back guarantee and 100% safe, Because Harisefendi the best of the best.We sell some of the best brands such as MIMAKI, ROLAND, MUTOH, SUMMA, SPECTRA, RICOH, SEIKO, U-MARQ, CANON, EPSON, HP, GRAPHTEC, XAAR, etc...
Thursday, June 30, 2022
Quantity : 100
Netgear Smart switch Gigabit Ethernet 28 ports avec 4 ports SFP et haute puissance - GS728TPP-200EUS Caractéristiques de multidiffusion Tableau des adresses MAC (multidiffusion) 512 entrées Support à la multidifusion Oui Connectivité Type de port Ethernet RJ-45 de commutation de...
Thursday, June 30, 2022
Quantity : 100
16 ports PoE+ avec un budget de puissance total de 183W, et inclut NETGEAR FlexPoE permettant de réduire le budget de puissance à 155W ou même 76W (avec des modules d'alimentation achetés séparément) Connectivité Type de port Ethernet RJ-45 de commutation de base Gigabit Ethernet...