![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Everything else / Bulk
JC-128E compressor wine cooler |
| model | JC-128E |
| (N.W) | 41kg |
| (G.W) | 44Kg |
| (Rating Voltage) | 220V/110V |
| (Rating power) | 85W |
| (Rating Frequency ) | 60Hz/50Hz |
| (Volume) | 128L/can hold 45 red wine bottles |
| (Door) | Gloss door |
| (Control type) | LED display |
| ( Adjustable temperature range) | 4℃-18℃ |
| (Net Dimensions) (mm | 480*490*1110(width*depth*height) |
| (Packing Dimensions) (mm) | 510*520*1165(width*depth*height) |
| (QTY/20" ) | 88 |
| (QTY/40'FCL) | 184 |
| (QTY/40'HQ) | 230 |
| Certificate approval | CCC,CE |
| with (Auto defrost) or not | YES(with auto defrost) |
| with (Interior lighting with ON/OFF switch)or not | YES(with lighting) |
| (Noise Level)(dB) | 39dB |
| (Minimum Order Qty) | 50pcs |
| delivery term | FOB (ShenZhen) |
| Unit price( USD ) | 222.95USD/pcs |
| term of payment | 30% TT deposit, the balance paid before the shipment |
| lead time | 30 days |
| (Price Valid time) | (60days) |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of JC-128E compressor wine cooler Search in a category : Everything else / Bulk Search in a category : 128e, wine, compressor, cooler |
Friday, August 05, 2022
Quantity : Min.Order - Price : 1,00 €
Borage oil Borage has been used for a long time, but in the Middle Ages it was praised for its aphrodisiac, expectorant and diuretic properties. The Greeks used fresh flowers to flavor food and wine. The leaves, stems and flowers rich in mucus improve transportation. Is a premium...
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 1 - Price : 1 000,00 €
We manufacture Servo Voltage Stabilizers under our brand PEQVI®, capable of controlling various loads including inductive, resistive, and capacitive loads. Our stabilizers come in both AIR COOLED and OIL COOLED models, specifically designed to address voltage fluctuations at customer sites...
Tuesday, November 15, 2022
Quantity : 1 - Price : 2.40$
YILDIZ GROUP is a Turkish company registered under the Turkish Company Law, headquartered in Istanbul/Turkey, and started operations in 1970. The company works through its factories to produce baby and adult canapes, wet wipes, toilet and kitchen paper, according to professional staff...