![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Wines / Alcohols
JC-82E compressor wine cabinet |
| model | JC-88E |
| (N.W) | 26kg |
| (G.W) | 28Kg |
| (Rating Voltage) | 220V/110V |
| (Rating power) | 85W |
| (Rating Frequency ) | 60Hz/50Hz |
| (Volume) | 88L/can hold 27 red wine bottles |
| (Door) | Gloss door |
| (Control type) | LCD display |
| ( Adjustable temperature range) | 4℃-18℃ |
| (Net Dimensions) (mm) | 430*480*825(width*depth*height) |
| (Packing Dimensions) (mm) | 460*515*845(width*depth*height) |
| (QTY/20" ) | 138 |
| (QTY/40'FCL) | 288 |
| (QTY/40'HQ) | 330 |
| Certificates approval | CCC |
| with (Auto defrost) or not | YES(with auto defrost) |
| with (Interior lighting with ON/OFF switch)or not | YES(with lighting ) |
| (Noise Level)(dB) | 39dB |
| (Minimum Order Qty) | 100pcs |
| delivery term | FOB (ShenZhen) |
| Unit price( USD ) | USD/pcs |
| term of payment | 30% TT deposit, the balance paid before the shipment |
| lead time | 30 days |
| (Price Valid time) | (60days) |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of JC-82E compressor wine cabinet Search in a category : Wines / Alcohols Search in a category : cabinet, compressor, wine |
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 68 - Price : 195,00 €
We present an exclusive clearance opportunity, ideal for professionals in the home appliance industry. This fridge freezer offers excellent value for money and is perfect for expanding your catalog at competitive prices. Technical Specifications: - Total Volume: 262 L (Fridge: 191 L, Freezer...)
Tuesday, November 15, 2022
Quantity : 1 - Price : 2,40 €
YILDIZ GROUP is a Turkish company registered under the Turkish Company Law, headquartered in Istanbul/Turkey, and started operations in 1970. The company works through its factories to produce baby and adult canapes, wet wipes, toilet and kitchen paper, according to professional staff...
Tuesday, November 15, 2022
Quantity : 1 - Price : 2,40 €
YILDIZ GROUP is a Turkish company registered under the Turkish Company Law, headquartered in Istanbul/Turkey, and started operations in 1970. The company works through its factories to produce baby and adult canapes, wet wipes, toilet and kitchen paper, according to professional staff...