![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Construction goods
Top Hotel Bathroom Ceramic Sanitary Ware washdown toilet new design 4-inch CLASSO two... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Details | |
| Model No. | CT-C1009 |
| Products Type | TWO-Piece Toilet |
| Assembled Dimensions | 720x400x810mm |
| Toilet Material | Ceramic |
| Seat Cover Material | Soft Closing PP Seat Cover,can be UF seat cover as customer required |
| Finishing | White |
| S trap | 300mm Roughing in |
| P trap | 180mm Roughing in |
| Flush | Included |
| Flush valve | Optional, can be WDI or Geberit |
| Color | White,red,brown,black |
| PCS per CTN | 1 |
| CBM per CTN | 0.27 |
| Delivery Time | 30 to 45days for 1x40Feet &30 to 35days for 1x20Feet & 10 to 15days for one Sample |
| Loading | 96 Sets for 20GP/240 Sets for 40HQ |
| Customized | Allowed |
| Warranty | Main body has 10 years Warranty |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Top Hotel Bathroom Ceramic Sanitary Ware washdown toilet new design 4-inch CLASSO two... Search in a category : Construction goods Search in a category : washdown, hotel, bathroom, sanitary, ware, ceramic, toilet |
Wednesday, April 11, 2018
Quantity : 1000 - Price : 1,00 €
We are a Turkish manufacture and company Ay Yedek Parca in Istanbul Turkey , we can supply genuine and replacement parts JCB 3cx & 4cx , HMK ,MST ,VOLVO ,TEREX ,PERKINS, PARKER ,HEMA ,VALEO ,DONALDSON . From Turkey with a good quality and competitive price, ,please feel free to...
Thursday, August 31, 2023
Quantity : 1 - Price : inquiry
CONTACT Marcy Chen:sales manager Email: sales5@askplc.com Mobile/WhatsApp: +86-18020716847 Skype: live: .cid.b8f626262dccdf83 COMPANY DETAILS We have a large inventory of spare parts for industrial control systems. Manufacturers cover a wide range and also work with a wide range of suppliers...
Friday, February 21, 2025
Quantity : 10 - Price : 33 900,00 €
NEW MASSEY-FERGUSON MF385 4WD TRACTOR perkins engine The Massey Ferguson 385 4WD tractor is a robust and powerful agricultural machine designed to handle the toughest agricultural tasks with ease. It is designed to provide superior traction and stability on all terrains, ensuring...