![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Furnitures
Semi-automatic steel pipe tube bending machine
|
| Model | YQB42 pipe bending machine |
| Bending Range mm | 6-42mm |
| Max Bending Thick mm | 4mm |
| Material | AISI 316 TI - ST 37.4 |
| Application | Square pipe and steel pipe |
| Diemensions(L*W*H) | 680*880*910 mm |
| Weight | 100kg |
| Standard Voltage | 220V 50HZ 1PH |
| Motor Power | 1.5Kw |
| Control Board | Included |
| Back Electric Limit Switch | Included |
| Oil | Included |
| Special Voltage |
Optional |
Our Service:
OEM: Customized machines under your request.
Warranty: 12 months warranty after the date of purchase.
Customer Service: 24 hours technical support available
After-sale Service: If you have any problem with operation or quality,please contact us,you will get our best favor.
Contact person: Jean
Mail: info.yuq@gmail.com
Skype: wang.jean8
QQ: 981285074
Phone: 0086-510-81083115; 0086-15106178695
Trademanager: cn1511888463
Samway International Trade Co.,Ltd
Website: wuxiyuqing.en.alibaba.com
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Semi-automatic steel pipe tube bending machine Search in a category : Furnitures Search in a category : bending, tube, machine, steel, semi, pipe, automatic |
Wednesday, September 14, 2016
Quantity : 500 - Price : 50,00 €
Swing Check Valve DIN Standard Swing Check Valves (DIN 3202 F6 ,DIN 3202 F1) DIN F6 Swing check valve DIN F1 Swing check valve DIN Rückschlagklappe DIN Válvula de retención clapeta oscilante DIN Zpětná klapka stavební délka dle DIN EN558-1 serie 48 & serie 1 DIN Standard...
Sunday, August 08, 2021
Quantity : 2000 - Price : 1,00 €
We Sofar International are manufacturing all kind of Oven Mitten, Oven Glove, Double Oven Glove, Kitchen Towel, Aprons, Chef Hat, Chet Jacket, Trouser, Napkin and Promotional Items since 1998. Features of Oven Mitten, Kitchen Mitts & Promotional Kitchen Glove Material: Cotton, Silicone Size...
Friday, August 30, 2024
Quantity : 10 Units - Price : US$ 2000 / 1 Unit
Key Specifications/ Special Features: Number of passengers: 3 Maximum load: 240kg Size: 3300*1230*1120mm Net weight: 280kg Engine type: Four Stroke DOHC Number of cylinders: 4 Displacement: 1500CC Cylinder: 72*66.5 Compression ratio: 9.5: 1 Lubrication system: sump Cooling system...