![]() |
|||||||||||||||||
|
Equipment goods
Professional Electronic Dictionary Tumbling Barrel Drop Test Apparatus |
| Test Speed | 5~20times/min |
| Drop of height | 500mm and 1000mm |
| Free Fall Zones | Two |
| Timer | 1~999999 adjustabel |
| Max. Load | 5kg |
| Power | AC220V |
| Ezternal Dimension | 1500*1300*1150mm |
| Weight | about 200kg |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Professional Electronic Dictionary Tumbling Barrel Drop Test Apparatus Search in a category : Equipment goods Search in a category : electronic, test, dictionary, tumbling, barrel, drop, professional |
Tuesday, August 11, 2015
Price : 1$ ~30 $
One Lus International is a professional bike & motorbike lock manufacturer in Taiwan and provides a series of security padlock to meet customer's needs. The utility padlock is made of bolt cropper and hacksaw-resistant locks with an integral 7-pin locking mechanism. With a long...
Tuesday, August 11, 2015
One Lus International is a professional lock cylinder manufacturer in Taiwan and provides a series of lock cylinder to meet customer's needs. The key locking cable is made of brass cylinder and bronze key. If you have interested in our lock cylinder, welcome to browse the lock cylinder...
Saturday, September 12, 2015
AES is a professional auto ignition switch manufacturer in Taiwan and provides many types of universal starter switch/ignition switch for satisfication client's needs. The universal starter switch can apply in car, such as Toyota, Mitsubishi, Hino Truck & Bus, Isuzu, and others...