![]() |
||||||||||||||||||||||||
|
Electronics / Computers
Compact 24 Circuits Standard Capsule Slip Ring for Robots,Drone |
| Channels | 1~24 Ways |
| Voltage | 240V AC/DC |
| Current Rating | 2A/Ring |
| Speed | 300PRM |
| Insulation Resistance | 1000MΩ@500VDC |
| Dielectric Strength | AC250V@60Hz, 60S |
| Electrical Noise | 60 milliohms MAX @ 5~10 rpm,50milliamps,6V DC |
| Lead Size/Type | AWG28 Sliver plated coppe,Type ET Teflon |
| Lead Lengths | 250mm |
| Operate Temp | -20℃~+80℃ |
| Storage Temp | -30℃~+90℃ |
|
B.)Feature:
Our products are widely used in: Security, Factory Automation, Electric Instrumentation, Medical, Aerospace, Marine,Civil and Military Fields.Such as: Crane, Giant Wheel, Cotton Picker, Medical Equipment, Detector,Rotary Tables,Robots,Strander, Webcam, Automatic Revolving Door,Exhibit / Display Equipment, Food Manufacturing Machine,Packaging Machine,Amusement Equipment, Irrigation Machine,Heated Rollers etc. |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Compact 24 Circuits Standard Capsule Slip Ring for Robots,Drone Search in a category : Electronics / Computers Search in a category : robots, compact, slip, circuits, standard, ring, capsule |
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : Sur comman - Price : A déterminer
SEVERAL SPACE‐SAVING SOLUTIONS FOR THEIR IMMEDIATE USE Cabins and modules manufactured by Europa Prefabri are ideal for their use as portable site offices, locker rooms, lavatories, temporary homes, warehouses… All the manufacture process is certified according to the International...
Friday, March 27, 2015
Quantity : 8000 - Price : 440,00 €
URGENT: VENDS À L'EXPORT SCOOTERS -QUANTITÉ : 8 000 -MARQUE : PIAGGIO -MODÈLE : LIBERTY -CYLINDRÉE : 125 CM3 -ETAT : NEUF PRIX : 440 € DÉPART EUROPE FICHE TECHNIQUE : Piaggio Liberty S La version S confère aux lignes du Liberty un look plus sportif. Pour ce faire, les stylistes...
Thursday, August 06, 2015
Quantity : 30 sets
The X. Y& Z axis utilizes AC servo motor. Multi-cavities machining, ORBIT-CUT machining & Helix machining. A.T.C. (Automatic Tool change) & C-axis machining available. The Circle Angle of Sparking is lower than 0.02mm. The best surface roughness (Ra) is better than 0...