![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Audio and Video
Facial recognition camera face detection smart home security alarm |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Model | F2 |
| Type | Face recognition Wifi 2mp home camera |
| Image Sensor | 1/2.7 inch 2 Megapixel CMOS |
| Day/Night | Mechanical Dual IR-CUT filter; Light sensor driver |
| Focal Length | 2.8mm, F2.0 |
| S/N Ratio | ≥ 50dB |
| Horizontal field of view | 106 degrees |
| White Balance | Auto |
| Electronic Shutter | 1/25-1/100,000s |
| Video/Audio | |
| Video Encoding | H.265/H.264 Baseline, Dual Streams |
| Frame Rate | 15fps@1920x1080, 25fps@320x240 |
| Image Resolution | Main Stream: 1920×1080;Sub Stream: 320×240; |
| OSD | Time/Date/Text |
| Audio Input | Built-in microphone, Sampling frequency : 44100HZ,Signal/Noise rate: 50dB |
| Audio Output | Built-in Speaker |
| Audio Encoding | G711/AAC/ADPCM |
| Network | |
| Wi-Fi Conformance | IEEE802.11b/g/n, 2.4GHz ~ 2.4835GHz |
| Physical | |
| Smart Alarm | Face detection recognition |
| Local Storage | Micro SD Slot, 128GB Capacity max. |
| Factory Default | Reset Button, hold on 3 seconds. |
| IR Distance | 10 meters |
| Working Environment | Temperature: -5℃~+50℃,Humidity≤65% |
| APP | IOS, Android |
| Power | DC 5V |
| Power consumption | <= 5W</td> |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Facial recognition camera face detection smart home security alarm Search in a category : Audio and Video Search in a category : detection, face, security, facial, camera, recognition, smart |
Friday, May 16, 2014
Quantity : 500000pcs - Price : $1-25/pc
Prototype Description SLA and SLS Why Use Stereolithography? Stereolithography is very similar to the SLS(Selective Laser Sintering) prototyping process.It's best to use SLA,when surface finish and overall appearance straight from the machine is the most important factor in the prototype...
Tuesday, May 26, 2026
- High Speed Front and Back Labeling Machine - Model No.: LD-450S High Speed Front and Back Labeling Machine LD-450S is ideal for simultaneously applying Front and Back pressure sensitive labels to a container. It suits for Round Oval, Square, Rectangular or Irregular products labeling...
Friday, March 04, 2016
Quantity : 150 - Price : 280,00 €
You check your iPhone dozens and dozens of times a day, probably more. Entering a passcode each time just slows you down. But you do it because making sure no one else has access to your iPhone is important. With iPhone 5s, getting into your phone is faster, easier, and even a little futuristic...