![]() |
|||||||||||||||||||||||||
|
Equipment goods
Ultra-high-speed Hot & Cold Color Trace Position Label Cutting Machine
|
| Power Supply | 220v/50HZ |
| Cutting Length | 1mm-10m |
| Cutting Width | 0-100mm |
| Net Weight | 43kg |
| Cutter Material | High-speed Steel D2 |
| Quickest Feeding Speed | 580 cuts per min |
| Dimension | 800L x460w x 600H mm |
| Power | 1500w |
| Feeding Wheel Material | Stainless Steel |
| Automatic Stacking Device | Yes |
| Eliminate static electricity function | Yes |
| Eliminate waste function | Yes |
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Ultra-high-speed Hot & Cold Color Trace Position Label Cutting Machine Search in a category : Equipment goods Search in a category : ultra, high, cold, speed, trace, color, position |
Saturday, October 18, 2014
Quantity : No Limit - Price : 200 USD
Level 10 is a professional scooter parts manufacturer and supplier in Taiwan. We specialized in manufacturing scooter parts with high quality and competitive price to meet customer's needs. The scooter reed valve kit has good inlet result and increase the hosepower. Model:scooter...
Saturday, September 12, 2015
AES is a professional auto switch manufacturer in Taiwan and provides many types of wiper switches for satisfication client's needs. If you have more questions about our wiper switches, please don't hesitate to contact us. Product Specification/Models Single Wiper Motor Switch...
Tuesday, May 20, 2014
VD1000TR is the latest high performance, cost-effective VGA Daisy-Chainable Extender over CAT.5e/6 with RS-232 IR Audio, extended up to 100m between. VD1000TR supports Full HD 1080p,1920x1080, video and daisy-chainable with high flexibility of expansion as consecutive linking...