![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Shoes and leather
2018 Highly Welcomed Shining Glitter PU Leather for Fashionable Shoes
|
| Material | PU LEATHER |
| Brand name | LINKLAND |
| Thickness | 1.0mm or as your requirement |
| Width | 54" (1.37M) |
| Color | Various as your requirement |
| Backing | Cotton imitating velvet fabric or Knitting, T/C(terylene cotton) according to the customer's req uirement |
| Hand feeling | Softness/hardness/any as your requirement |
| Peel strength | Normal: 1.20KG medium peeling strength |
| Load quantity | About 20,000 Meters of 20GP, 35,000 Meters of 40GP |
| Usage | Shoe |
| Package | 30m/roll or 50m/roll with PVC or PE film |
| MOQ | 500meter per color |
| Payment | 30% T/T deposit in advance ,the balance paid against the B/L copy or 100% L/C at sight |
| Delivery Time | 10-15 days after deposit |
Sales: Tel: +86 158 5781 7999(Kevin)
Website: http://www.linkland.top
ROOM 1417,HUANQIU BUILDING, NO.1168 HUYI HIGHWAY, SHANGHAI 201802 CHINA.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of 2018 Highly Welcomed Shining Glitter PU Leather for Fashionable Shoes Search in a category : Shoes and leather Search in a category : shining, fashionable, welcomed, leather, highly, glitter, shoes |
Friday, March 04, 2016
Quantity : 150 - Price : 280,00 €
You check your iPhone dozens and dozens of times a day, probably more. Entering a passcode each time just slows you down. But you do it because making sure no one else has access to your iPhone is important. With iPhone 5s, getting into your phone is faster, easier, and even a little futuristic...
Wednesday, December 23, 2015
Price : $250 / MT CIF
ICUMSA 45 is a highly refined sugar, and it is easily recognizable by its distinctive sparkling white color and pure Sucrose taste. It is suitable for human consumption and use in a wide range of food applications. It is perpetually in high demand as it is the safest form of sugar...
Tuesday, December 10, 2013
Quantity : 100 - Price : 45,00 €
OPPORTUNITY TO BE SEIZED!!! DESTOCKING 2014 Importer sell lots of bracelets macramé with stony inlay, pearls and shell. Adjustable universal size by two sliding cords. The lot of 100 pieces (more than 30 models: colors and matched motives) is sold 45 € ( GBP 38 ) the lot The unit price is 0...