![]() |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Construction goods
Laser Printing Numbered high Security Standard RFID Cable Seal On Sale |
| number | YTCS401 |
| material | ABS,A3 wire rope,RFID |
| Lock body size | 30.3*27.4*9 |
| diameter | 1.8mm |
| weight | 19.06g |
| fabrication process | injection |
| color | red, yellow,orange,blue,green and so on |
| cable material | A3 steel |
| cable length | 23cm-25cm |
| cable specification | 7*7 |
| Printing type | Laser marking or hot stamping |
| marking contents | Numbers,Letters,mark,bar codes |
| Tensile Strength | >3.5KN |
Shandong YuTong commercial Co., Ltd. is located in jinan city, Shandong province, China. We are manufacturer and exporter in the field of security seal products such as plastic seal, bolt seal, cable seal, meter seal, and other high security seals, widely used in many kinds of industry.
We have our own research group, have successfully researched and developed 6 serious and more than 100 types of products, exported to European, South America, the US, Canada, Australia, Southeast Asia, and Africa countries.
Good deal: buying from seller
|
This page is about importers and exporters of Laser Printing Numbered high Security Standard RFID Cable Seal On Sale Search in a category : Construction goods Search in a category : laser, security, rfid, standard, printing, high, numbered |
Tuesday, May 12, 2026
We are offering acai pulp. Highly nutritious and delicious native fruit of the amazon rainforest. It's high antioxidant and nutritional value has attracted the attention of consumers in many countries around the world. Products for your health, happiness and wellbeing. Location ...
Tuesday, May 12, 2026
Quantity : 100 - Price : 1,00 €
manufacturing company providing quality, on-time delivery, cost saving, innovation and high tech oriented solutions to the customers. All our Products are made from premium materials and rigorously tested to receive the highest game ratings for feel, durability and use. High-end...
Saturday, November 15, 2014
As owner, we have for sale : * Man-Roland R 504 HOB, Year 2007 53x74 - 4 colors - Straight line - Equipped with: - RCI 2 Consol - Techkon ExPresso Densitometer - PPL (Semi-Automatic plate changing) - All Automatic Waching Devices : Blanket, Impressions Cylinders & Inking...